Depovit Kalsiyum Tablet - 200.00 TL

Güvercinler için özel olarak üretilmiş kalsiyum hapıdır.Kalsiyum kanatlılarda çok önemli bir mineraldir.Gelişim aşamasında iskelet yapısını güçlendiren en önemli maddedir. Sağlıklı bir iskelet yapısı için mutlaka güvercinlerimiz de kalsiyum kullanmalıyız. 

Kalsiyum eksikliği özellikle dişi güvercinlerde yumurta sendromu durumuna sebep olur. Bu tür durumlarda dişi güvercin yumurtlayamaz  yada yumurta kabuğu çok ince oluşur. Bu durumda yetiştiriciler arasında istenmeyen sonuçlara sebebiyet verir.Kalsiyum yumurta kabuğu doldurmada oldukça etkilidir.

Dişi güvercinlerde yumurtlama sonrası oluşan felç durumlarında oldukça etkilidir. Bu tür durumlarda mutlaka dişi güvercinlere kalsiyum ile tedavi edilmelidir.Kalsiyum hapının kullanım amacı aynı zamanda kalsiyum eksikliğinden oluşabilecek rahatsızlıkların önüne geçmektir.

KALSİYUM TABLET KULLANIMI :

YAVRU GÜVERCİNLERDE              : 15 günlük yavruya yeme düşene kadar haftada 3 Tablet.

GENEL KULLANIMLARDA              : Ayda 5 Kez günde 1 Tablet.

YUMURTA PROBLEMLERİNDE    : Eşli kuşlarda yumurtlama sağlayana kadar 2 günde 1 Tablet.

FELÇ , TOPALLAMA SORUNLARI : Felç durumlarında günde 2 tablet 7 gün boyunca.

 

Kalsiyum tablet içerisinde 250 tablet hap bulunmaktadır. Ürün son kullanım tarihi kapak üzerinde basılmıştır. kapak emniyet bandıyla bantlanmış ve muhafazalı hale getirilmiştir.Serin ve  kuru yerde ağzı kapalı olarak muhafaza ediniz.Güneş ışığından koruyunuz. Son kullanım tarihi geçmiş ve ambalajı bozuk ürünlerimizi almayınız.

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı