Depovit Biozinc Biotin 300gr. - 310.00 TL

Depovit Biotin, pürüzsüz bir deri değiştirme sürecini ve tüy yenilenmesini destekler. Depovit Biotin gerekli tüm vitaminleri, amino asitleri, mineralleri, eser elementleri içerir. Depovit Biotin kuşlara pürüzsüz ve parlak bir tüy verir. Kuşları beslerken meydana gelen tüy hasarının çoğu, yalnızca yetersiz beslenmeye bağlanabilir. Tüyleri proteince zengin bir maddeden oluştuğundan, kuş için özellikle zengin ve dengeli bir protein diyeti kusursuz bir tüy oluşumu için ön koşuldur. Günlük bir diyet, işleyen bir metabolizma için yeterli vitamin, mineral ve eser elementler içermelidir. Tüy dökümü döneminde meydana gelen hayvan kayıplarının çoğu, yetersiz veya dengesiz protein alımına ve/veya yetersiz vitamin ve mineral kaynağına bağlıdır.

Depovit Biotin kullanılırken başka hiçbir vitamin bileşiği uygulanmamalıdır. Depovit Biotin soğuk suda çözünür ve içme suyu veya mama yoluyla kolayca uygulanabilir.

DAHA FAZLA BİLGİ

Yemle alınan protein, kuşun mide-bağırsak sisteminde ayrı protein bazlarında (amino asitler) dağılır ve karşılığında tüy gelişimi için ihtiyaç duyduğu bu doğal olarak üretilen protein bazlarını oluşturur.

Yumurtlama sırasında tüy gelişimi ve tüy döken kuşlarda tüylerin yenilenmesi çok karmaşık süreçlerdir ve hayvanın tüm vücudu üzerinde özellikle yüksek stres ile bağlantılıdır.

Tüylerin ağır şekilde hasar görmesi durumunda, tüylerin yenilenmesinin ilk belirtileri görünene kadar, başlangıçta Depovit Biotin dozu iki katına, hatta üç katına kadar verilebilir. Bundan sonra, tüylerin yenilenmesi tamamlanana kadar normal dozaj yeterli olacaktır.

Kuluçka sürecinde rahatsızlıklara neden olabileceğinden, Depovit Biotin'in üreme sırasında uygulanmaması gerektiğini lütfen unutmayın.

Kullanımı :

250 ml içme suyu veya 100 gr mama içinde 1 çay kaşığı.

Tüylerin ağır şekilde hasar görmesi durumunda, tüylerin yenilenmesinin ilk belirtileri görünene kadar, başlangıçta Depovit Biotinin dozu iki katına, hatta üç katına kadar verilebilir. Bundan sonra, tüylerin yenilenmesi tamamlanana kadar normal dozaj yeterli olacaktır.

Kuşun günlük tükettiği kadar içme suyu/yumuşak mama hazırlamanızı ve günlük su/yem değiştirmenizi öneririz.

BUZDOLABINDA SAKLAMAYIN!!!


Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı