Depovit B Vitamin Kompleks 300 GR. - 250.00 TL

DEPOVİT B Kompleks B vitamini eksiğini karşılamak amacıyla üretilmiştir. B Vitaminlerinin sinir dokusu üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve protein, yağ ve karbonhidrat metabolizmasının düzenlenmesini optimize eder.

Temel B vitaminlerinin eksikliği, sinir bozuklukları (baş dönmesi) artan sinirlilik, koordine olmayan hareketler veya spazmlar gibi birçok sağlık bozukluğu biçiminde kendini gösterir. Anormal cilt değişiklikleri ve büyüme bozuklukları da B vitamini eksikliğini gösterebilir.

Kuşların, örneğin hayvanlar stresli veya hasta olduklarında ve ayrıca hayvanların antibiyotik veya sülfonamidlerle tedavi edilmesi gerektiğinde, B vitaminine daha fazla ihtiyacı vardır.

DEPOVİT B Kompleks soğuk suda çözünür ve içme suyu veya mama ile kolayca uygulanabilir. Depovit E Vitamini ile kombine şeklinde kullanılabilir. 

DAHA FAZLA BİLGİ

DEPOVİT B Kompleks, çok sayıda vitamin B kompleksi içeren yüksek kaliteli ve spesifik bir vitamin bileşiğidir. Vücut ve sağlığın korunması için gerekli olan bu maddeler kısmen bitki yemlerinde kısmen de hayvan yemlerinde bulunur. Genellikle karma yemlere yetersiz miktarda dahil edilirler, bu nedenle kanatlılara ek bir destek olarak verilmelidir.

DEPOVİT B Kompleksi’n içerdiği vitaminler, vücudun fizyolojik süreçleri için son derece önemlidir ve çeşitli etkilere sahiptir. Böylece genel metabolizmada kilit bir konuma sahiptirler, yani protein, yağ ve karbonhidrat metabolizmasının düzenlenmesinde önemli ölçüde yer alırlar. Ayrıca, B vitaminleri gastrointestinal sistemin ve sinir ve kalp kası dokusunun normal işlevinden sorumludur; kan ve antikor üretimi üzerinde etkileri vardır ve ayrıca cilt sağlığının büyük ölçüde korunmasından sorumludurlar.

Kullanımı :

- Küçük kuşlar için yarım Çay Kaşığı (0,5 g)
- Orta boy kuşlar için bir Çay Kaşığı (1 g)
- Büyük kuş türleri için bir ila iki Çay Kaşığı (1-2 g) kullanılabilir. 

Suda Çözünebilir - BUZDOLABINDA SAKLAMAYIN!!!

300 GR. PLASTİK AMBALAJINDADIR.


Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı